Kazalci na uri so se premaknili malo čez eno zjutraj. Vse vesele smo se peljale mimo Globala iz enega in edinega razloga - da slikamo Niko ob gruči ljudi, ki čakajo na vstop v dvigalo. Ampak nas je pričakal grozovit prizor. Prizor, ki je spominjal na prvi november na Žalah. Sveče so bile vse od Konzorcija pa do Globala. Vse je bilo rdeče. Pred dvigalom so stali 4 varnostniki in niti en človek. Niti en! 2 dekleti, ki sta verjetno prišli na žurko, sta samo začudeno gledali, zakaj ni ljudi. Ne vem, kakšna situacija je bila zgoraj v diskoteki, ampak standardne vrste pred le-to ni bilo. "Tihi" protest je uspel. Ali je bil ta protest upravičen ali ne, ne bom govorila, ker nočem kazati s prstom na varnostnika, čeprav v prejšnjem postu sem, ker je tudi on samo človek s čustvi in ne vem kaj se je dogajalo tisto noč pred Globalom, vem le to, da ga verjetno ni udaril s čistega mira. Ravno tako ne bom kazala s prstom na pokojnega mladeniča, češ kaj pa je izzival. Nisem za to, da se Global zapre, sem pa za to, da se v Globalu določi neka starostna meja nad 25let in da postane ko nek lokal za malo starejšo generacijo v Ljubljani. Ker nam takih lokalov primanjkuje. In sem skoraj sigurna, da se scenariji, ki se sedaj dogajajo v Globalu, ne bodo ponovili.