So resnično šli čez mejo dobrega okusa. To, kar se sedaj dogaja, je že burleska. "Kar zaprl bom lokal, ker nimam več prometa, ker nas kadilci več ne obiskujejo." - Zapri ga!!!
Slab promet zato, ker ni kadilcev ali slab promet zaradi cen, ki so šle v nebo po uvedbi evra? Prepoved velja dober mesec in še malo, pa se meni niti slučajno ne zdi, da bi komu upadel promet. Tisti, ki so imeli prej polne kafane, jih imajo še danes. Petek zvečer v Mačku. Maček je lokal, ki je poln tako znotraj kot zunaj. Stopimo noter. Ne da se premikat. Padec prometa zaradi kadilcev? Khm, ne. Boheme v petek. Lokal poln zunaj in notri. Zunaj so pečke tako kot vsako zimo. Padec prometa, kljub drastičnemu dvigu cen? Ne. Citypark kavarna Ulla in kavarna Santana. Santana polna, Ulla prazna. Zaradi kadilcev? Ne. Zato, ker je v Santani kava manj kot evro, v Ulli pa krepko čez.
In sedaj se gredo še državno nepokorščino. Tole je pa res že smešno. Pravice kadilcev ja, pravice nekadilcev se pa vrže v smeti. Pa sem bila proti zakonu, ampak take idiotske izjave kot jih poslušam zadnje dni po TV, me bodo prisilile, da postanem goreč zagovornik le-tega. Zakon je zato, da se ga spoštuje in vse, ki ga kršijo je potrebno strogo kaznovati.
Če se lahko gredo vsi državno nepokorščino, se lahko potem drugače misleči, ki ne maramo desne strani, začnemo iz protesta voziti po levi. Koliko časa bo preteklo do ustavitve vozil s strani policije? Zelo malo.
Upam, da bodo danes VSI kršitelji, tako gostinci kot sami kadilci strogo kaznovani in da jih bo država močno udarila po žepu. Pa si bomo s tem zagotovili mesečne plače za parlament :P