Današnja dirka je bila tako dolgočasna, da bolj dolgočasna že ne more biti. Verjetno vsi že vedo, da je na dirkališču pod goro Fudži /Fuji (kakor vam paše) zmagal Lewis Hamilton. K njegovi zmagi je veliko pripomoglo: 1. FIA, ki je Ferrari prepozno obvestila o obvezni uporabi gum za mokro stezo in jim nato zagrozila z diskvalifikacijo, če dirkačema takoj ne zamenjajo gum -> klik
Kimi in Filipe
2. Sumljiva odločitev o kaznovanju Masse in Kubice. Kubica se je zaletel v zadek Lewisu Hamiltonu, ko ga je le-ta zaprl v ovinku in Kubica ni mogel varno mimo. Krivec? Kubica, kdo pa drug. Čeprav vsak lahko vidi, da je Hamilton zaprl Kubico in se ga je ta dotaknil.
Robert in Nick
3. Alonso in njegovi izleti s steze ter (huda) nesreča v 42.krogu dirke, ko se je obrnil z že hudo načetim bolidom.
Fernando in Lewis
4. Neumna napaka Vettla, ki je, v vožnji za varnostnim avtom, zadel zadek Webbrovega avta in oba izločil za boj za vrh. Webber je bil danes pripravljen iti na vse ali nič in ne dvomim v njegovo zmagoslavje.
Vettel in Webber
Osmoljenci dneva: Poleg Alonsa, Vettla in Webbra še vse 4 Toyote (2x Williams-Toyota in 2x Toyota), Button, ki je po včerajšnjih kvalifikacijah napovedoval boj za točke, na koncu pa pristal tik pred moštvenim kolegom. Massa, ki se je moral umakniti Kimiju, da se je le-ta pognal za Heikkijem, Kubica zaradi neumne poteze "glavnih" in zaradi izgube 6. mesta v boju z Masso. Ter Heidfeld zaradi izdiha motorja pred koncem dirke.
Jenson in Rubens
Boj dneva: Poleg najbolj napetega zaključka dirke med Masso in Kubico, kjer smo bili priča pravemu prehitevanju in boju na nož, še Heidfeld, ki je šel brezkompromisno mimo Alonsa.
Voznik dneva: Heikki in Mark Webber. Prijetno me je presenetil tudi Vettel, ki je kljub svojim 20.im letom in bistveno slabšim dirkalnikom, le-taga obvladoval na dežju in vozil v stiku z najboljšimi. Nova zvezda se rojeva.
Heikki
Aplavz: Sutil je dobil, po 25. sekundnem pribitku Luzziju zaradi nepravilnega prehitevanja, svojo prvo točko. Ekipa Spyker-Ferrari se je danes res izkazala, če le Vettel ne bi tako pokakal zadev.
Adrian
Čeprav sem ljubiteljica formule 1, ampak današnje obnašanje komisarjev in samega vodstva dirke, kaže samo na to, da proti McLarnu vedno izgubiš. Sramotna kazen za Kubico, ki resnično dokazuje, da je dober voznik, Kimijevo kazanje nezadovoljstva na zmagovalnem odru (niti malo ni s šampanjcem pošprical Lewisa in se do njega obnašal zelo arogantno), vse to kaže, da v formuli nekaj ne štima. Po eni strani Trulli skoraj ubije Kubico in ni za to nič kaznovan, na drugi strani pa zaradi prehitevanja dobiš kazen. In kje je tukaj smisel? Ali je res važno, kdo je pred teboj in kdo je vpleten v nesrečo?