Nedeljske kavice ob Ljubljanici, v enem izmed trendy ljubljanskih lokalov, sem pogrešala v najini preteklosti. Čeprav sem kdaj izsilila, da sva se podala na tisti konec Slovenije, je on raje odhajal ven iz Ljubljane. Ker center ni bil tisto, kar mu je predstavljalo prijeten dodatek dneva. Ko pa sva že odšla v center, se je na veliko izogibalo tej paradni uličici. In vikende sedaj, če se le da in če so sončni, najraje preživljam z mojimi predragimi prijateljicami. Ležerno, opravljivo, nastavljaško, na visokih barskih stolčkih, kjer se oko meče na sprehajalce ali pa na vesele, rahlo opite turiste v čolničku na Ljubljanici. V nedeljo pa sledi kavica, kjer se tolčemo po glavi, kakšne neumnosti s(m)o zopet počeli zunaj. In ena izmed njih je naslov tega posta. Ampak o tem kasneje.
V soboto smo šli v pasjo šolo na hip hop event. Jasno, smo se odločile, da gremo šele ob 23h. In smo seveda prišle, ja ste uganili, direktno na Zlatka. No, smo ujeli tudi Unknowna, ampak smo tačas še iskali parkplac, pa seveda WC za nekoga, ki "ne lula za vsakim grmom". Zamudila sem Nikolovskega, Overdosi so se neki z Zlatkom drli, tako kot Doša, če je pa še kdo bil, pa ne vem. Moja draga prijateljica se je cel večer drla Zlatko, Uli si všeč! in vsakemu razlagala: Uli je pa Zlatko všeč! Draga teta, pamti pa vrati. Všeč mi je bilo, ker sem videla par ljudi iz moje mladosti. Njega, ki me je prvi poljubil, in njega, ki je bil moj soplesalec na valeti. Za šankom so mešali nenormalne đusvodke. Bi vam povedala, kakšnega okusa je bil juice, a žal ne morem, ker ga pač ni bilo noter skoraj nič. Zlatko je odšel z odra, žurčič se je počasi končeval, tako da sva se z mojo spremljevalko, ne vem zakaj, odločili, da greva v Jupiter bar. Res, tam notri pri šanku, smo že kot eni inventarji. Pašemo zraven kot barski stolčki. Spet je bilo pestro. Ugotavljam še, kaj je bilo krivo, vodka ali Polona ali pa mešanica obeh, da sem mu šla povedat, da je dober material za posexat. Ja, sram me je. Pa se mi velikokrat j**e za vsako izrečeno besedo. Hvala bogu, da je bil fant v rož'cah, in upam, da je pozabil na vsako besedo.
Najboljši nas vedno razočarajo. In vem, da boli, ampak včasih je bolje, da te razočara na začetku in ne, ko so v vse vpletena že čustva.