Ob gledanju včerajšnjih poročil, sem resnično pomislila, da se je slovenski vladi dokončno skengljalo. Evropa je rekla, da so Ljubljana, Maribor, Celje, Murska Sobota in Nova Gorica preonesnaženi in da moramo zmanjšati emisije v zrak. Evropa se je spravila na državo, ki je manjša od Rima, ki ima toliko avtov kot ena zakotna vasica v Veliki Britaniji. In sedaj smo mi veliki onesnaževalci. In namesto, da bi slovenska vlada podprla državljane, so sprejeli zakon, da se bo moralo za vožnjo čez mesta plačevati takso. Ki naj bi bila tako visoka, da si jo ne bo mogel privoščiti vsak. Sicer na 24ur.com govorijo o nekih 50€, ampak to ni nek pretirano visok znesek. Ob tem se pa vprašamo, če bo taksa veljala od izvozov iz avtoceste/hitre ceste, kako bomo ljudje sploh se še vozili v trgovine/šole/službe, če tudi iz hiše ne moramo, ne da bi plačali? Kaj pa na dopust, ko ti je avtocesta preveč oddaljena in se boš moral peljati po tej plačilni zoni? In zakaj smo kaznovani prebivalci Ljubljane, ker se k nam na delo vozijo ljudje z drugih krajev po Sloveniji? In kje so vsi avtobusi, ki nas bi lahko vozili na delo? Hvala bogu, da se bo v tem času, pred dejanskim začetkom izvajanja tega zakona, zamenjala vlada in lahko samo upamo in si želimo, da bo nova vlada odvrgla tole norost in poskrbela za pravice svojih državljanov.