<meta name='google-adsense-platform-account' content='ca-host-pub-1556223355139109'/> <meta name='google-adsense-platform-domain' content='blogspot.com'/> <!-- --><style type="text/css">@import url(https://www.blogger.com/static/v1/v-css/navbar/3334278262-classic.css); div.b-mobile {display:none;} </style> </head><body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/platform.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar/690642737755519268?origin\x3dhttp://bejbika.blogspot.com', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>


4. 10. 2007 @ 21:50

Indexi


Pionirji jugo rocka so se ponovno zbrali, sicer v drugačni zasedbi (prvotna ne obstaja več) ter z ogromnim številom gostov, in se bodo 9.10. predstavili med svojo mini turnejo tudi v Ljubljani.
Med njihove najbolj odmevne komade sodi tudi ta:

ki so ga večkrat predelali ostali "velikani" bivše Juge, med njimi je najbolj znana predelava Crvenih jabuk.
Stajala je usred baste ko najljepsi cvijet
Kao da je dio maste i muzike te
Slusala je pjesmu moju, posljednju sto pjevam njoj
Sad joj kazem, zbogom draga, a bila je zivot moj.

Prosla je kroz moje snove i bila je tren
Cijelim tijelom bila moja, ja bio sam njen
Nosila je nasu ljubav, nasu srecu, prvi cvijet
Bacila je sve niz rijeku i posla u drugi svijet.

Al' nocas ako slusa, nek cuje bol
U pjesmi koju pjevam njoj, samo njoj
Zauvijek neka nosi na srcu znak
Zivot je jedan ona bacila.

Glasbo kultne sarajevske skupine Indexi bodo znova obudili številni glasbeniki in njihovi zvesti privrženci.

Karavana Indexi in prijatelji Da sam ja netko bo svojo pot začela 7. oktobra v mali dvorani v mali dvorni na splitskih Gripah. Pesmi Indexov bodo zapeli številni znani glasbeniki, kot so Tony Cetinski, Halid Bešlić, Hari Mata Hari, Željko Bebek, Tifa, Dado Topić, Zorica Kondža, Ivica Šarić, Giuliano, Branko Đurić, Janez Bončina, Saša Lošić, Vlado Kreslin in mnogi drugi. Na koncertu bosta nastopila tudi izvrstna makedonska pevka Kaliopi in naš kantavtor Zoran Predin.

Na odru se bodo predstavili tudi vsi glasbeniki, ki so bili nekoč člani skupine Indexi. To so bobnar Peco Petej, basist Fadil Redžić, bobnar Miroslav Šaranović ter klaviaturisti Neno Jurin, Sinan Alimanović, Ranko Rihtman, Enco Lesić in Kornelije Kovač. Vrhunski ekipi glasbenikov se bodo priključili tudi Zoran Redžič, nekdanji basist skupine Bijelo dugme ter odlična mlada glasbenika, basist Zlatan Redžič in kitarist Vernes Ljuštaku.

Mini turneja
Indexe, ki so delovali v od leta 1962 do 2001, mnogi uvrščajo med pionirje jugoslovanske rockglasbe in med najbolj znamenite bosansko-hercegovske glasbene skupine vseh časov. 9. oktobra bo glasbena karavana nastopila v ljubljanskem Cankarjevem domu, 11. oktobra v Novem Sadu v dvorani Spens, nato pa 14. oktobra še v beograjskem centru Sava. (vir: rtvSLO)
uradna stran

ostale pesmi (zelo majhen izbor le-teh ... ostale na njihovi spletki):
"Žute dunje"
"Plima" - (Krik iz druge sobe čujem to mi neko kaze: "Nisi sam" ... tako, tako sam umoran i čekam valove valove mora)
"Sve ove godine" - fenomenalna pesem (Sve ove godine dala bi za jednu noč ... A mene nikad ne bi imala, jer ja moram drugoj poč)
"Svijet u kome živim" - (Jedan čovjek i jedna žena na peronu sreče stoje još čekaju voz što doči neče pa da krenu putem sreče te živim život svoj to je sve što sada imam ja)
"U jednim plavim očima" - (Ako tvoje oči plave mene jednom zaborave nek' sve prodje nek' sve stane ja u noči, ti u dane)
"Pozdravi Sonju" - (Ne lutam, čekam pisma, ali hladno je ... Nek ne zaboravi, mnogo volim je)

Dvomim, da bo koncert slab. Verjamem, da bo odličen.
Če "naši" fantje kako karto zrihtajo, grem sigurno na koncert, ker bi bil greh, če ne bi šla. Pa še koga bom s seboj peljala, če bo kdo hotel iti ;). Drugače pa Indexi so zakon!

Oznake:



Ula. | 2 komentar/ji.





O meni.

. Moje ime: Ula
. Moje mesto: Ljubljana
. Država: Slovenija


Linki.

. The Naked office
. sexy neighbour ;)
. iStockphoto
. Urbana Slovenija
. Kontrast
. Elle
. Cosmopolitan

Posti.

. Kolikokrat že slišano?
. Za lahko noč
. Moja Dejzi!
. Nov resničnostni šov Kmetija
. Lastno mnenje
. Kaj se je zgodilo z (nekdanjim) sex simbolom?
. Kdo je "kul"? #1
. Živčna?
. Sex symbols* po Slovensko
. Formula 1 ali vse v prid McLarnu?


Arhiv.

. maj 2007
. junij 2007
. julij 2007
. avgust 2007
. september 2007
. oktober 2007
. november 2007
. december 2007
. januar 2008
. februar 2008
. marec 2008
. april 2008
. maj 2008
. junij 2008
. julij 2008
. avgust 2008
. september 2008
. oktober 2008
. november 2008
. december 2008


Moje stvari.

Naročite se na
Objave [Atom]

web tracker

Powered by Blogger